Etiket: mercedes-benz

– Mercedes-Benz, öyle bir karar vermiş ki bana göre hiçbir zaman satın alınmaması gereken araçlar arasındaki B serisi araca V8 motor koyup arkadan itişli hale getirmiş. İsminide Mercedes B55 koymuş. 5.5lt hacminde V8 motor 388 Hp güç ve 529Nm torka sahip. Bu büyük güç ve döndürme momenti arka aksa 7 ileri vitesli otomatik vites kutusu tarafından aktarılıyor. Bu kadar güçlü ve hızlı bir aracı durdurmakta problem tabi ki. Bunun içinde C32 AMGdeki diskler kullanılmış. Kesin veriler olmaması karşın 0-96km/h hızlanmasını 6 saniye altında gerçekleştirdiği belirtilmiş.

10 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Bu iki marka neden böyle bir işlem yapmaya karar verdi diye düşündüm sonra bu işbirliğini 2009 yılından beri yaptıklarını öğrendim. 2009 Genova Motor Show’da Aston martin tarafından sergilenen Lagonda Concept modeli Mercedes-Benz GL baz alınarak geliştirilmiş. Bu işbirliğinin ikinci adımı olarak Aston Martin lüks markası olan Maybach modelinin VW gruba ait olan Bentley ile yarışır duruma gelebilmesi için Daimler AG ile oturup antlaşmış. Yeni bir tasarımi yeni dizel ve benzinli motorlar, yeni donanımlar, 4 çeker teknolojilerinden faydalanarak hazırlanacak yeni model 2011 Frankfurt Motor Show’da sergilenmesi planlanıyormuş.

28 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Daimler ve Renault-Nissan Ortaklığı arasında yapılan antlaşmaya göre gelecek yeni modeller ortak bir çalışmanın ürünü olacak. Nissan, lüks markası Infiniti için en güncel V6 – V8 AMG motorlarını kullanabilecek. Mercedes’te yenilenen ve yenilenecek olan A ile B Serisi araçları için Renault-Nissan’ın geliştirdiği 1.6lt 128HP turbodizel motorları kullanabilecek. Ayrıca yeni üretilecek 3 ve 4 silindirli benzinli – dizel motorların üretiminde de iki ortak beraber çalışacaklar. Bu motorlar lüks Mercedes ve Smart modellerinde kullanılabilecek. 1.2lt ile 1.8lt hacimleri arasında değişecek yeni motorlarda arge bölümünü Daimler üstlenirken, Renault ise bu motorları üretmekle ilgilenecek. Bu yeni motorları Renault Clio – Mercedes A ve B serisi ile Smart Fourtwo’da görebileceğiz.

15 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam