– Mercedes-Benz, öyle bir karar vermiş ki bana göre hiçbir zaman satın alınmaması gereken araçlar arasındaki B serisi araca V8 motor koyup arkadan itişli hale getirmiş. İsminide Mercedes B55 koymuş. 5.5lt hacminde V8 motor 388 Hp güç ve 529Nm torka sahip. Bu büyük güç ve döndürme momenti arka aksa 7 ileri vitesli otomatik vites kutusu tarafından aktarılıyor. Bu kadar güçlü ve hızlı bir aracı durdurmakta problem tabi ki. Bunun içinde C32 AMGdeki diskler kullanılmış. Kesin veriler olmaması karşın 0-96km/h hızlanmasını 6 saniye altında gerçekleştirdiği belirtilmiş.

– Araç bu kadar güçlü bir motora ve arkadan itişe sahip ve içeriğinde tüm spor ekipmanlarla donatılmış durumda. Gözüme çarpan detay ise 1620 kg ağırlığa sahipmiş. Basın bülteninde orjinal araçtan 180kg daha hafif olduğu yazılı. B serisi tank mı?1.8ton ağırlığa sahip olsun. Muhtemelen bu durumda da bir yanlışlık var.

[ Kaynak ]

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam