Etiket: Mercedes

– Daimler ve Renault-Nissan Ortaklığı arasında yapılan antlaşmaya göre gelecek yeni modeller ortak bir çalışmanın ürünü olacak. Nissan, lüks markası Infiniti için en güncel V6 – V8 AMG motorlarını kullanabilecek. Mercedes’te yenilenen ve yenilenecek olan A ile B Serisi araçları için Renault-Nissan’ın geliştirdiği 1.6lt 128HP turbodizel motorları kullanabilecek. Ayrıca yeni üretilecek 3 ve 4 silindirli benzinli – dizel motorların üretiminde de iki ortak beraber çalışacaklar. Bu motorlar lüks Mercedes ve Smart modellerinde kullanılabilecek. 1.2lt ile 1.8lt hacimleri arasında değişecek yeni motorlarda arge bölümünü Daimler üstlenirken, Renault ise bu motorları üretmekle ilgilenecek. Bu yeni motorları Renault Clio – Mercedes A ve B serisi ile Smart Fourtwo’da görebileceğiz.

15 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Mercedes arabanız var hemde E serisi 320 CDI, tüm teknolojiler, konfor ve sessizlik sizinle beraber. Araçlarda o kadar basılacak, kurcalanacak daha net söylemek gerekirse sürücünün ilgisini dağıtabilecek o kadar çok şey var ki Mercedes buna birde internet keyfini eklemiş. Mercedes Blog yazısında da ister ön koltuk, ister arka koltuklar olsun her yerden rahatlıkla nete ulaşabiliyormuşsunuz diye yazılmış. Tabi bu özellik lşükürler olsun ki her Mercedeste yok. Mercedes-Benz InCar HotSpot Kiti adı verilen donanım sadece E-Serisi ve S-Serisi için geliştirilmiş. Otomobilin tavan antenini kullanarak hızlı ve kesintisiz bir ağ bağlantısı yaratıyor. Tahmin edeceğiniz gibi 3G yani mobil internet hizmeti sunuyor.

09 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Car and Driver tarafından gerçekleştirilen bu çarpık kanatlı martı sürüşü etkinliğinde, Mercedes SLS AMG modelinin kapıları açık bırakılmış ve spin atan araç toz duman içinde kalıyor. Bu dumanın içinde sallanarak gözüken kanatlar çok komik bir görüntü ortaya çıkarıyor. Videonun sonunda araç pistten giderken araçtan çıkan tıkırtılara da kulak verin. Benim düldül gibi ses çıkara çıkara görüş alanından uzaklaşıyor. Yaralı kartal

05 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam