– Türkiye’de 4-8 Nisan 2011 tarihkeri arasında Santralistanbul‘da gerçekleşen etkinlik çerçevesinde firmanın elektrkli araçları hakkında bilgilere ve mevcut olarak hazır vaziyette olan Fluence Z.E. ile Kangoo Express Z.E. araçlarını test etme fırsatı yakalıyorsunuz. 16 ülkeyi dolaşan bu konvoy 2020 olarak tahmin edilen elektrikli araç çağını şimdiden ilk versiyonlarını kullanmanıza olanak tanımakta.

– Ben her zaman ki gibi elektrikli araçlara karşı çıkıyorum. Bu tarz araçlar için henüz çok erken olduğunu düşünüyorum. henüz hybrid teknolojisi tam oturmamışken neden hop diye tam elektrkli araçlara geçişte bu kadar acele ediliyor. Batarya teknolojisinin devrim yapması gerekiyor, elektrik motorlarının dezavantajlarının azalması gerekmekte. Fluence Z.E. modelini test ettim. Evet değerler hem kağıt üzerinde hemde yol koşullarında çok parlak gözüküyor. Sürüş kalitesi, hızlanması, sessizliği ve direksiyonun hislerinize tercüman olması çok güzel. Ama 2 ayda bir teknolojinin yenilendiği bir dünyada içten yanmalı motorlu ikizi ile aynı fiyata aldığınız elektrikli araç ne kadar süre sonra eskiyecek yada bizler elektrkli araçları kullanmak için yeterlimiyiz.

– Bekleyip göreceğiz. Önümüzdeki Eylül atından itibaren yollarda olacak elektrkli araçlar bizlere neyin doğru neyin yanlış olduğunu gösterecektir.

Fotoğraf Galerisi

 

1 Yorum - Renault Roadshow Z.E. – Elektrikli Araçlar Konvoyu

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam