Renault bildim bileli hep bu tarz MPV yada LCV tipi araçlar konusunda heveslidir ve konsept olarak çıkardığı araçları kesinlikle 10 yıl içinde piyasaya sürmek gibide bir durumu vardır. Bebop diye hatırladığım geçmişin konsept modeli hatırlarsanız karşımıza Scenic olarak çıkmıştı. Daha sonra araç bir boy daha büyüyerek Gand Scenic haline geldi. Şu an Frendzy isimli 2011 model konsept araç ise LCV denilen Hafif Ticari Araç olarak Türkçeye çevirebileceğimiz segmentte bir araç. Kangoo’nun gelecekteki kardeşi diyebiliriz kendisine. Renault bence bu konularda çok büyük yanlışlar yapıyor. Neden mi?

– Renault, Nissan gibi bir ortağı yanı başında şaha kalkarken o hala Dacia ve benzeri B-C-D sınıf araçlarla gönül eğlendiriyor. Zaten o araçları satıyorsun neden Nissan gibi bir Note, Qashqai, Juke gibi farklı segmentlerde araçlara yönelmiyorsun. Hadi zaten ortağız diyorsun bu segmentlere adım atmıyorsun peki neden doğru düzgün bir SUV modelin yada Spor aracın yok Renault. Artık Renault Megane Trophy modelini görmekten gına geldi. DeZir, Captur gibi göz alan konseptlerin senin şanını yürütecektir. Renault’un geleceği SUV ve Spor araçlardırr. Demedi demeyin.

Fotoğraf Galerisi

 

Yoruma Kapali

 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam