Etiket: video

– 2 silindirde ne? Ne işe yarar? Neden 2 silindir? Aklımıza takıma takılan sorular bunlar. Cevabı basit, yeşile saygı ve düşük yakıt tüketimi. Fifth Gear tarafından test edilen Fiat 500 TwinAir, sürücüyü benzinlikte oldukça şaşırtıyor ama onların garip galon bilmemne hesapları yeterince kafa bulandırıcı zaten. Videoda öyle ballandıra ballandıra anlatılıyor ki insanın gidip hemen alası geliyor. 🙂 0.9 lt hacminde 2 silindirli motor TwinAir sayesinde 85HP güç, 145Nm tork sunuyor. Fiat 1.2lt ve 1.4lt motorlarına göre %30 daha az yakıt harcandığını belirtiyor. 0-92km/h hızlanmasını 11snde tamamlıyıp 173km/h son hıza çıkabiliyor. Tüm bunları sadece 100km’de ortalama 4.1lt yakıt tüketerek yapıyor. Gelde alma bu aracı.

31 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Transformers sersinin 3 filminin ilk fragmanı yayınlandı. Transformers 3 – Dark Of The Moon ismini taşıyor. Aslında ismi bir çoğunuza anlamsız gelebilir ama Ayın Karanlık Yüzü. Dünya dışı varlıklarla ilgili video-yazıları okuduğunuzda hep ayın karanlık yüzünde bir yerleşimin olduğu üzerinde yoğunlaşmışlardır. NASA neden aydınlık yüzünde araştırma yapmış onu sorgularlar. Aslında Amerikan filmleri her ne kadar kurgu olsada bazı konular hakkında bize ileriye yönelik bilgiler sunmaktalar kendime göre. Gelelim filme. Serilerin ilk filmleri hep unutulmaz olur. İkinci filmler birinci filmin devamında ne olacak diye merak edilerek izlenir. Üçüncü film ise aslında serinin son filmi olduğundan pek ilk iki film kadar merak uyandırmaz. Filmin sonunu biliyoruz değil mi?

14 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Araç Ford Shelby Mustang. Bir garajın içinde Dinamometreye bağlanmış. Muhtemelen modifiye edilmiş ve bunun sonucunda değişikliklere bakmak istenmiş. Ama işler istendiği gibi gitmemiş. Güzel bir şekilde devirlenen motor ve tok bir egsoz sesi ile başlayan testin sonunda ellerinde patlamış bir manifold yada motor bloğu olarak sona eriyor. Zaten bu araçlar yeterince güçlü iken neden böyle saçma sapan modifikasyonlar yaparak bu güzelim araçları rezil ederler.

06 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Stasis’ Audi R8 Spyder. 710 HP güç üreten 5.2lt V8 motor. The Smoking Tire’dan Matt Farah tarafından gerçekleştirilen test sürüşünde farklı açılardan muhtemelen 6 farklı kamera ile çekimi gerçekleştirilen test sürüşünde aslında içerik anlamında ülkemizdekilerden pek farkı yok ama dağ yollarında bir Audi R8 ile viraj alırken ve bunu videoya çekip izletirken izleyen kişilerde ister istemz bir heyecan uyanıyor. Kamera açıları iyi olup, sunucuda aracın gazına bastıkça bol bol kahkahalar attıkça keyifle izlenebilir hale geliyor.

06 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– İzleyeceğiniz montaj hattı görüntüleri Nissan’nın Japonya daki Oppama tesisinden. Aynı tesiste aynı hat üzerinde hem elektrikli Leaf, hemde benzinli Juke, Note modellerinin üretimi de yapılmakta. Video batarya, elektrik motoru, inverter ünitesi ve montaj hattını içeren görüntüler içermekte. Nissan Leaf modeli bildiğimiz gibi 2011 yılının Car Of The Year olarak 29 Kasım 2010 tarihinde resmen birinciliği kazandığı açıklandı. Artık elektrik devrine girerken hayatımızda nelerin değişeceğini çok iyi düşünmemiz gerekiyor.

04 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam