Etiket: Tata Nano

– Düşünüyoruz 2500 dolar yahu bu araç. ne parça çıkar bundan. İki tornavida darbesi tüm mekanik aksam elimize düşecek. Ama herşey göründüğü gibi değil sözü boşuna söylenmemiş olduğunu anlamak için Tata Nano’nun de monte edilmiş haline bakmamız yeterli. Tata firması ben bu aracı 2500 dolara satacam dediğinde kıyamet kopmuştu, diğer yandan 500 milyon Hindistan’lı için büyük bir gurur kaynağı oldu. New York’ta Cornell University, gelin şu Nano’yu bir parçalayalımda nasıl 2500 dolar ediyor bir öğrenelim diye yola çıkmışlar ve müzzelik bir çalışma gerçekleştirmişler.

23 Ağustos 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Doğal olarak Hintliler milli araçları olmaya aday Nano ile gurur duyuyorlardır. Ne kadar reklam filmi çekseler, ne kadar göklere çıkarsalar yeridir. Benimde dünyada iyi yada kötü anlamda yankı bulmuş bir aracım olsaydı ve ne olursa olsun üretmeyi göze alsaydım bende gurur duyardım. En dandik reklam filmi bile gözlerimin yaşarması için yeteri olurdu. Nano için çekilen bu filmde de küçük bir kız babasının gelmesini bekliyor ve yolu dürbünüyle izliyor. Biraz garip ama olsun. Sarı renkli ve süslenmiş Tata Nano o ana kadar hiç bu kadar ucuz ve ilginç bir araç görmeyen köydekiler için neşe kaynağı olmuş oluyor. Yolda kaymak gibi akıp arazide fil gibi hiçbir engeli tınlamıyor ve yoluna devam ediyor. Yolun sonunda ise küçk kızı babasına koşarken görüyoruz. Evet son 10 sn ve herşey değişiyor küçük kız arabaya sarılıyor ve babası arabanın anahtarını havaya atarak işlemi sonlandırıyor. Al senin olsun der gibi. Çok açıklı gerçektende …

22 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
Yazar: / Kategori: Modifiye

Tata Nano Goldplus

– Tata Nano ülkemize geldi gelecek, 5000 dolarlık araba satın alacaz derken. Hintliler aracın fiyatını ve kalitesini yoka sayarak bakın neler yapmışlar. Indian Jewelery (Hint mücevher kültürü)’nin 5000. yılı kutlanacakmış. Bunun şerefine ülkede yapılan yarışma düzenlenerek Tata Nano üzerinde bu mücevher kültürünün örneklerinin giydirilmesi istenmiş. Sonucunda ise en iyi 3 tane tasarım seçilmiş. Tata Nano Hintlilerin geleneksel kiyafetlerine ve süslerine uygun altın aksesuarlarla kaplanmış halleri Goldplus sitesinde sergilenmekte. En çok oy alan tasarım ise muhtemelen üretilecektir. Bu durum ise 5000 dolar olan aracın altın ve mücevherlerle kaplanması sonucunda komik bir durum ortaya çıkaracak.

21 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam