Etiket: Smart

– Guinness Rekorlar Kitabı, 1 adet Smart otomobil, 19 bayan. Hiçbir ortak noktaları yok. Ama 19 bayanı 1 Smart’ın içine sığdırmaya çalışırsan ve bu Guinness Rekorlar Kitabına girmek için bir deneme ise birden çok ortak nokta ortaya çıkmakta. Bayanlar minyon ve tüğ gibi hafif olunca, Smart bile 19 kız için büyük bir araç haline gelebiliyor. Konsolun üst bölmesine 2 kişi sığdırmışlar. Ama ama ama New Beetle’ı bu konuda tek geçerim. SMart ne ola kine…

18 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Daimler ve Renault-Nissan Ortaklığı arasında yapılan antlaşmaya göre gelecek yeni modeller ortak bir çalışmanın ürünü olacak. Nissan, lüks markası Infiniti için en güncel V6 – V8 AMG motorlarını kullanabilecek. Mercedes’te yenilenen ve yenilenecek olan A ile B Serisi araçları için Renault-Nissan’ın geliştirdiği 1.6lt 128HP turbodizel motorları kullanabilecek. Ayrıca yeni üretilecek 3 ve 4 silindirli benzinli – dizel motorların üretiminde de iki ortak beraber çalışacaklar. Bu motorlar lüks Mercedes ve Smart modellerinde kullanılabilecek. 1.2lt ile 1.8lt hacimleri arasında değişecek yeni motorlarda arge bölümünü Daimler üstlenirken, Renault ise bu motorları üretmekle ilgilenecek. Bu yeni motorları Renault Clio – Mercedes A ve B serisi ile Smart Fourtwo’da görebileceğiz.

15 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam