Etiket: Renault

DeZir modelini hiç bu şekilde görmemiştik. Facebook Renault Fotoğraf albümünden yayınlanan fotoğraf ilgimi çekti ve bu bölüme ekliyorum. Renault Design tarafından hazırlanmış çok güzel bir çalışma. Aracın orjinal halide çok güzel. Demek Renault güzel bir araç yapabiliyor ve bunu tüm araçlarına da uygulaması gerekiyor. Renault son dönemin en etkin firması durumunda ve sanal ortamda da markanın ne kadar ön planda olmasını çok iyi biliyor.

21 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Daimler ve Renault-Nissan Ortaklığı arasında yapılan antlaşmaya göre gelecek yeni modeller ortak bir çalışmanın ürünü olacak. Nissan, lüks markası Infiniti için en güncel V6 – V8 AMG motorlarını kullanabilecek. Mercedes’te yenilenen ve yenilenecek olan A ile B Serisi araçları için Renault-Nissan’ın geliştirdiği 1.6lt 128HP turbodizel motorları kullanabilecek. Ayrıca yeni üretilecek 3 ve 4 silindirli benzinli – dizel motorların üretiminde de iki ortak beraber çalışacaklar. Bu motorlar lüks Mercedes ve Smart modellerinde kullanılabilecek. 1.2lt ile 1.8lt hacimleri arasında değişecek yeni motorlarda arge bölümünü Daimler üstlenirken, Renault ise bu motorları üretmekle ilgilenecek. Bu yeni motorları Renault Clio – Mercedes A ve B serisi ile Smart Fourtwo’da görebileceğiz.

15 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Renault Brazilya tarafından çekilen bir reklam filmi. Brezilya pazarında şu an satılıyor mu Fluence modeli bilmiyorum. Artık 1.5DCi motorunu herkes biliyor ama ülkemizde 4-5 sene öncesinde 2.0 lt’lik benznli motorlarınıda gördüğümüz Renault’un yabancı pazarlarında çatır çatır bu büyük hacimli motorlarıda sattığını görmekteyiz. Yüksek hacim yüksek vergi dilimi ve yakıt tüketimi ile geri döndüğünü biliyoruz, ayrıca Renault’ın 1.4TCi,1.6TCi motorlarıda olduğunu biliyoruz. Ama 2.0lt kullanmak ayrı bir zevk, 1.4lt turbo motor kullanmak ayrı bir zevk değil mi?

11 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam