Etiket: Ferrari

– Ferrari’nin patronu Luca de Montezemolo, Fransadaki L’Equipe isimli spor dergisine verdiği röportajda 612 Scaglietti modelinin hybrid versiyonun planlandığını açıklamış. Mart 2011’de Genova Auto Show’da bu aracı sergileyeceklerini belirtmiş. 2012 yılında testlerde görülecek olan Ferrari Hybrid aracı aslında firmanın Formula1’den tecrübe ettiği KERS sisteminin kullanılmasına dayanıyor. Ferrari aynı şekilde fuarda 599 HY-KERS concept modelinide sergileyecekmiş.

11 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– 2010 Haziran ayında Oakley Design firması tarafından modifiye edilen 458 Italia modelinin dinamo testi videosu. Fabrika çıkışlı 4.5 liter V8 570 hp olan Ferrari 458 Italia modeli yapılan modofikasyonlardan sonra 644 hp üretir duruma gelmiş. 2 literlik carbon hava filtresi, daha geniş hava giriş boruları, mevcut egsoz sisteminden 35kg daha hafif olan titanyum egsoz sistemi ve Viezu ECU sisteminin yeniden yapılandırılması sonucunda, DCTuner 3000 Dynocom makinasında gerçekleştirilen test videosu karşınızda.

10 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Alfa Romeo markası zor günler geçiyormuş. VW ‘de bu durumdan istifade elindeki markalar yetmezmiş gibi Alfa’yıda bünyesine katmayı planlamaktaymış. Bu haber ne kadar gerçeği yansıtıyor bilmiyorum ama birçok yerde bu tarz haberler çıkmaya devam ediyor. Gerçek olan durum ise Ağustos sonu itibariyle 200milyon Euro zarar açıklayan firma için bir çok yeni model, ortak üretim hattı denemeleri ile bu borcun azaltılması düşünülmüş. Ama aksine zarar 306 milyon Euro’ya kadar çıkmış. Bu konuda Fiat CEO’su Sergio Marchionne kararsız olduğunu açıklamış. Bu kararsızlık Alfa’nın satışınla ilgili değilmiş sadece bu markanın nasıl terkrar şaha kaldırılabileceğinin kara kara düşünülmesiyle ilgili olduğu belirtiliyor.

07 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 

– Ferrari 458 Italia – Ducati 1198S tek ortak yanları hızlı olmaları. Bu iki İtalyan acaba hangisinin ateşi daha yüksek. Motor Trend bunun için bir kapışma düzenlemiş ve bu iki egzotik araç pistte kozlarını paylaşıyorlar.

01 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam