Etiket: Dacia

– Başlık garip gelebilir. Ne yazacağımı şaşırdım aslında. Dacia Logan’ı biliyoruz hepimiz. Bu fotoğraflardaki araç ise Renault amblemli Logan modeli. Fotoğraflar tabi ki gerçek değil sadece ileriye dönük birer çalışma niteliğinde. Bu çalışmayıda Brezilyalı bir Blog yazarı yayınlamış. Renault DeZir Konsept aracından o kadar etkilenmiş ki Logan’ın ön ızgarasını birebir aynı yapmış. Aracın ön yüzünün aşağı doğru bombeli oluşu ve farların bu bombeyi izleyiş tarzı Honda Civic’i anımsatsada arka görünüş tamamiyle farklı bir çizgi izliyor. Burada dikkatimi çeken nokta tasarımdaki keskin çizgiler. Renault’un ileriki dönemlerde bu kadar kesin ve kesikli çizgiler kullanmayacağından eminim buna en iyi örnek zaten ortada DeZir modeli.

21 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Renault, Daica’yı sınıf atlatmakta kararlı. Dacia 2012 yılında MPV sınıfı bir araçla piyasada olacak. Aracın konsept halini 2011 Genova Auto Show’da görmüş olacağız. 7 koltuklu, Logan modelinden izler taşıyan, tahminen 14000 Euro fiyatıyla ilgi çeken, Duster modelinden 9000 Euro daha ucuz olacak olan bu yeni MPV, Renault’tan tanıdığımız Scenic’e rakip olmayı amaçlıyor. Dacia Romanyadaki fabrikasında ürettiği 6 farklı modele Logan, Logan MCV, Logan VAN, Logan Pick-up, Sandero ve Duster yeni bir model daha eklemekten çekinmeyecek.

17 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam