Etiket: aston martin

– Aston Martin ikiz kardeşleri aynı karede buluşturmuş. Biri lüks spor otomobil asfaltın ve lüks garajların ayrılmaz parçası, diğeri ise pistlerde hızlı gezintilere çıkılan 24 saat yarışılabilen Le-Mans için geliştirilmiş bir yarış aracı. İkisinin ortak özelliği devasa hacimli ve güçlü motorlara sahip olamaları ve bunlarla övünmeleri. V12 Vantage, 6.0-litre V12 510HP. Aynı motor DB9, Rapide, DBS ve One-77’de de kullanılmakta. DBR1-2 LMP1 Le Mans aracı ise aynı motordan üretilen 650Hp gücü kullanmakta. Neyse reklam filmine geçecelim.

12 Ocak 2011 / Yorum Yok Devamı »
 

– Bu iki marka neden böyle bir işlem yapmaya karar verdi diye düşündüm sonra bu işbirliğini 2009 yılından beri yaptıklarını öğrendim. 2009 Genova Motor Show’da Aston martin tarafından sergilenen Lagonda Concept modeli Mercedes-Benz GL baz alınarak geliştirilmiş. Bu işbirliğinin ikinci adımı olarak Aston Martin lüks markası olan Maybach modelinin VW gruba ait olan Bentley ile yarışır duruma gelebilmesi için Daimler AG ile oturup antlaşmış. Yeni bir tasarımi yeni dizel ve benzinli motorlar, yeni donanımlar, 4 çeker teknolojilerinden faydalanarak hazırlanacak yeni model 2011 Frankfurt Motor Show’da sergilenmesi planlanıyormuş.

28 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Yabancıların attığı başlıklarda düşük iQ’lu araç olarak isimlendiriliyor. Ne diyeyim gerçektenden Aston Martin’in çirkin ördek yavrusu. Toyota iQ (Scion iQ – Amerikada) ikiz olan kardeşlerin en çirkini diyebiliriz. Aston Martin Cygnet modelini 30000 Euro gibi bir fiyattan satmayı düşündüğünü söylersek kesin gülersiniz. Hiç bilmediğiniz bir pazarda bu ufaklığı bu fiyata satmaya kalkışmak, deli cesaretinden öte bir şey değildir.

15 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Aston Martin One-77 modeli 77 adetlik sınırlı üretimi ve 1.87 Milyon Dolarlık fiyatıyla satıştaydı. Geçen sürede pazarlamacılar iyi çalışmış olacak ki 60 adedi satılmış, son 17 kopyasıda satışa hazırlanıyormuş. Her noktasından alüminyum, karbon fışkıran ve 7.3lt V12 motorunun 750HP güç üretmesi bu şanlı şöhretli İngiliz markasının konusunda halen uzman olduğunu kanıtlıyor. Aston martin dendiğinde akan sular duruyor.

15 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam