Etiket: X-Raid

MINI Dakar All4 isimli bir araç üretileceğinin haberini yayınlamıştım. Şimdi ise gerçek Mini ile test sürüşüne çıkılmış bile. Bizler her ne kadar Mini markası dakara özenmiş desekte aslında arkasında BMW ve XRaid var. Sadece Mini kabuk vazifesi görmekte. 1 Ocak 2011’de Arjantinde yapılacak Dakar Rallisine hazırlık için yapılan test sürüşüne başlanmış bile. Fransızlar aracı deniyorlar ve çokta memnun gözüküyorlar.

23 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Mini markasıda Dakar yarışlarına merak sardı anlaşılan. Araç 2011 yılı Ocak ayındaki Dakar Arjantin-Şili parkurunda yarışacakmış. X-Raid takımının kullanacağı araç Mini’nin Countryman modelinden türetilmiş ve dizel motordan güç almakta. X-Raid takımı daha öncede BMW X3CC isimli modelle yarışmış. Bimmer’dan aldıkları 315HP gücünde 710 NM tork sunabilen turbo dizel motoru 2010 yılında BMW X3CC’de kullanan takım yarışı 5. olarak bitirmiş. Tahmin edeceğiniz gibi Mini’de de aynı motoru kullanacaktır. Takım içinde ilginç bir yarış olacaktır.

12 Aralık 2010 / 1 Yorum Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam