Etiket: Fiat 500 Twinair

– 2 silindirde ne? Ne işe yarar? Neden 2 silindir? Aklımıza takıma takılan sorular bunlar. Cevabı basit, yeşile saygı ve düşük yakıt tüketimi. Fifth Gear tarafından test edilen Fiat 500 TwinAir, sürücüyü benzinlikte oldukça şaşırtıyor ama onların garip galon bilmemne hesapları yeterince kafa bulandırıcı zaten. Videoda öyle ballandıra ballandıra anlatılıyor ki insanın gidip hemen alası geliyor. 🙂 0.9 lt hacminde 2 silindirli motor TwinAir sayesinde 85HP güç, 145Nm tork sunuyor. Fiat 1.2lt ve 1.4lt motorlarına göre %30 daha az yakıt harcandığını belirtiyor. 0-92km/h hızlanmasını 11snde tamamlıyıp 173km/h son hıza çıkabiliyor. Tüm bunları sadece 100km’de ortalama 4.1lt yakıt tüketerek yapıyor. Gelde alma bu aracı.

31 Aralık 2010 / Yorum Yok Devamı »
 

– Artık yakından tanıdığımız Fiat 500 ve TwinAir teknolojili motor ile yapılan test sürüş videosu yapılmış. Bu video ülkemizdeki videolara çok benziyor. 90snde aracın testini gerçekleştiren veya anlatan bayan teknik bilgilerini bize sunmaya çalışıyor halbuki biz bu bilgilere her zaman kataloglardan ulaşabiliyoruz. Video olmasının nedenini anlayamadım. Aracın boş bir yolda yaprakları savurup gitmesi, kendini çeken aracı sağlaması bana hiçbir şey ifade etmedi. Sadece ses kayd olsaymış keşke. Tamamen bir test işkencesi çekilmiş. SOnuç olarak 3.5 yıldız almış Fiat 500. Bende bayanın kendisine 3.5 puan veriyorum ama 10 üzerinden.

29 Kasım 2010 / Yorum Yok Devamı »
 
 
 

Site Hakkında

Otomobillere meraklı ve internette sürekli haberleri yabancı sitelerden takip etmekten sıkıldınız, Türkçe içerikli haberlerde de aynı şeyi okumak canınızı sıkıyorsa OtomotT!V! tadımlık haberleri ile karşınızda.

Otomot Ağı / Hakkında

 

Site Wordpress altyapısını kullanmaktadır. Unknown v5  teması Uretgec.com tarafından üretilmiştir.

© 2010 OtomotTiVi - Otomot Yaşam